Collection: 7th-9th
-
Private Lessons: Recurring Monthly Subscription (up to 4 hours of instruction per week)
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $60.00 USD -
Private Lesson x 1, various instructors, arranged
Regular price $15.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $15.00 USD -
Structure & Style Year 1 Level B (SSS1B), 2025-2026, Instructor Simmons
Regular price $500.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $500.00 USD -
Structure & Style Year 2 Level B (SSS2B), 7th-9th, 2025-2026, Instructor Simmons
Regular price $500.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $500.00 USD -
Fix It! Grammar 2, 2025-2026, Instructor Haring
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $250.00 USDSold out -
Fix It! Grammar 4, 2025-2026, Instructor Simmons
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $250.00 USD -
Modern History-Based Writing, 6th-8th, 2025-2026
Regular price $300.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $300.00 USD -
Fix It! Grammar 1, 2025-2026, Instructor Haring
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $250.00 USDSold out -
Introduction to Public Speaking, 6th-12th, 2025-2026, Instructor Simmons
Regular price $200.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $200.00 USD -
Fix It! Grammar 3, 2025-2026, Instructor Haring
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $250.00 USD -
Modern Workshop, 6th-8th, 2025-2026
Regular price $200.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $200.00 USD -
Private Lessons: Recurring Weekly Subscription (4+ hours of instruction per week)
Regular price $240.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $240.00 USD -
Multi-Sensory Creative Writing + IEW Concepts, 2025-2026 academic year, 7th-adult
Regular price $200.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $200.00 USD -
Asynchronous IEW Checklist Review Package
Regular price $200.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $200.00 USD -
Principles of Justice, 7th-12th, 2025-2026 Academic Year
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $250.00 USD